background

Multi-Cloud Maliyet Analizi

Treo Multi-Cloud Maliyet Optimizasyonu

Kurumların rekabette kalabilmek için teknolojik olarak inovatif projelere başlama ihtiyacı, birden çok cloud hizmet sağlayıcı ile çalışmasına sebep oluyor. Her hizmet sağlayıcının belirli servis ve uygulamalarda avantajları olabiliyor. Bu yüzden Multi-Cloud platform yönetimi kurumların yeni gündemi haline gelmeye başladı. Çünkü hem her sağlayıcının çıkarttığı servisleri takip etmek, hemde birden çok sağlayıcı ile çalışıldığında maliyetleri optimize etmek oldukça zor olmaya başladı.

chart
Treo Multi-Cloud Maliyet Optimizasyonu Hizmeti İle Nelere Sahip Olursunuz?

Treo Cloud Maliyet Optimizasyonu Hizmeti ile uygulamalarınızın gereksinimlerini en iyi şekilde karşılayabilecek bulut kaynaklarının, nasıl daha az maliyet ile sahip olunacağına dair önerilerde bulunmanın yanı sıra bulut maliyetinde şeffaflık ve raporlama sunulur.

PUBLIC CLOUD MALİYET İYİLEŞTİRMESİ

Sistemlere en uygun örneklerden yola çıkarak, optimum maliyetler bulunur.

CLOUD & CONTAINER MALİYETİ OPTIMIZASYONU

Görünür olmak önemli. Hangi sistemin ne harcadığı ve harcamalarda ki anormallikler tespit edilir. Granüler olarak container kullanım sonuçları toplanır ve yeniden boyutlandırılır.

RESERVED INSTANCE YÖNETİMİ

RI'larınızı optimize etmek için RI’ları analiz edilir ve kapsamlı bir plan tanımlamak için mevcut iş yükleri tanımlanır.

MULTI-CLOUD MALİYET ANALİZİ HİZMETİ NE FAYDA SAĞLAR?
  • YATIRIM VE İŞLETİM MALİYETLERİNİ DÜŞÜRMEK
  • DOKÜMANTASYON
  • RAPORLAMA
  • ŞEFFAFLIK