background

Risk Azaltma Danışmanlığı

Risk Azaltma Danışmanlığı

İşletmeler her ne kadar altyapılarını doğru kurgulasa da gözden kaçan bazı eksik kısımlar olabileceği gibi ana sisteme daha sonradan eklenmiş yeni sistemlerin yarattığı bazı açıklar olabilir. Bu açıklar ve eksik kısımlar bazı riskleri beraberinde getiriyor. Sahip olduğunuz riskli durumların kurum için bir sıkıntı yaratmaması için risklerin temel nedenleri belirlenmeli, riskleri azaltmak veya tamamen ortadan kaldırmak için ulaşılmak istenen sonuçlar tanımlanmalı ve sonraki adımlar için yapılacak değişiklikler simüle edilmelidir.

chart
Operasyonlarınıza ait hem potansiyel hem de ortaya çıkan riskleri çözmek için Treo’nun Risk Azaltma Danışmanlığı’dan faydalanın

Kök Sebepleri Belirleme

Treo'nun yetkin danışman ve mühendis ekipleriyle, risklerin temel nedenlerini belirlemek üzere organizasyonların, süreçleri ve yapı üzerinde özenli bir çalışma yürütülür. Daha sonrasında operasyonları etkileyen her faktör değerlendirilerek risk azaltma çözümü önerilir.

Optimum Çözümler

Riski azaltmak için bir çok farklı yol vardır ancak, her yol uygun bir çözüm anlamına gelmez. Treo, yaşanacak değişim için şirket faaliyetlerini her yönde incelemek üzere belirli araçlara ve üst düzey bir deneyime sahiptir. Faaliyetlerinizin diğer alanlarını olumsuz yönde etkilemeden en optimum çözümleri sunmayı hedefler.

Yeni Riskleri Önleme/Tahmin Etme

Operasyonlarınızdaki ve işlemlerinizdeki değişiklikleri uyarlamak sizi yeni ve potansiyel olarak öngörülemeyen risklere maruz bırakabilir. Treo, işlemekte olan operasyonlarınızı etkilemeden, değişimden kaynaklanan riskleri ortaya çıkarmak için potansiyel değişiklikleri simüle eder. Bu sayede bu değişikliklerin sebep olacağı maliyet ve sorunlardan önceden haberdar olabilir, tedarikçi veya müşterilerinizi değişimin yaratacağı risklerden kurtarmış olursunuz.