background

Treo Felaket Kurtarma ve İş Sürekliliği

Felaket kurtarma ve iş sürekliliği kurumunuzu güvence altına alır!

Veri merkezinizde oluşabilecek herhangi bir felaket anında daha önce belirlenen (RPO: Felaket anında kaybedilmesine izin verilen veri miktarı) ve (RTO: Sistemlerin felaket sonrasında yeniden çalıştırılma süresi) süre içerisinde hizmetlerinizin yeniden başlaması esasına dayanan bu çözüm; veri merkezinde servislerinizin çalışmasını engelleyen yangın, deprem, saldırı, elektrik kesintisi, iklimlendirme sistemi arızası gibi doğal afetler ya da platform (ana storage sistemi, SAN sistemi, Computing sistemleri gibi) arızaları, yani iş sürekliliği çözümleri ile servise devam etme imkanı olmayan durumlarda belirlenen RPO ve RTO sürelerinde servisin geçici olarak felaket kurtarma merkezi üzerinden verilmesini sağlar.

chart
Treo Felaket Kurtarma ve İş Sürekliliği İle Nelere Sahip Olursunuz?

Felaket kurtarma merkezi dizaynı, tek başına bir uzmanlıktan çok birden fazla çözümü bir araya getirerek her bir servisin ihtiyacına göre entegre bir sistem oluşturmalıdır. Böylelikle şirketler için kritik olan servislerin başına gelebilecek herhangi bir arıza (yangın kullanıcı hatası gibi durumlarda) sıfır/sıfıra yakın kesinti ve sıfır veri kaybı ile müdahaleye gerek kalmaksızın çalışmaya devam etme imkânı sağlanmış olur. Söz konusu çözümde kurumunuzun felaket kurtarma politikaları ve felaket kurtarma planları ISO 27031 standartlarına uygun olacak şekilde dokümante edilir.

KOLAYCA TEST EDİLEBİLİR

Felaket kurtarma ve iş sürekliliğine yönelik tüm teknoloji altyapısı gereksinimlerini Treo üstlenir. İstediğiniz zaman sizin için belirlenen felaket senaryosunu test edebilirsiniz.

ULUSLARARASI STANDARTLARA UYGUN

Treo’nun Felaket Kurtarma ve İş Sürekliliği çözümü ISO 20000, ISO 27001, ISO 27031 sertifikaları ve uluslararası standartlarla uyumludur.

KULLANIMA HAZIR PAKETLER

Treo’da çözümler iş ihtiyaçlarınıza, servislerinizin kritiklik seviyesine ve arıza durumunda sistem gereksinimlerine bağlı olarak size özel tasarlanabileceği gibi, hazır paket olarak da sunulur. Hemen alıp kullanmaya başlayabilirsiniz. Treo, paketin ihtiyaca yönelik olarak genişletilip daraltılması esnekliğiyle de fark yaratır.

RAKİPSİZ RTO VE RPO DEĞERLERİ

Treo Felaket Kurtarma ve İş Sürekliliği Hizmetleri ile en geç 15 dakika içerisinde kaldığınız yerden çalışmaya devam edebilirsiniz. Kullandığımız teknoloji sayesinde, internet erişim hızınıza bağlı olarak veri kaybınız neredeyse sıfıra düşer. Treo’nun güvenli altyapısıyla ikinci bir donanım ihtiyacı olmadan istediğiniz sistemleri klonlayabilirsiniz.

PROAKTİF İZLEME VE DESTEK

Çalışma saatlerimizde İhtiyaç duyduğunuz her an bize ulaşabilirsiniz. Çağrı Merkezleri’nin aksine sıra beklemenize gerek kalmadan konunun uzmanı mühendisler tarafından 2. seviyede destek görürsünüz. Felaket kurtarma ve iş sürekliliği için artık uzman personel kadrosuna ihtiyacınız yok.

%80 MALİYET AVANTAJI

Treo ile sadece test anında ya da felaket yaşadığınızda ihtiyaç duyacağınız kaynaklar için, kullandıkça ödeme yapma imkanına sahipsiniz. Kullanmadığınız bir kaynağın maliyetine katlanmazsınız.

  • UYGUN MALİYETLERLE BİR FELAKET KURTARMA VE İŞ SÜREKLİLİĞİ ÇÖZÜMÜNE SAHİP OLURSUNUZ.
  • FELAKET KURTARMA VE İŞ SÜREKLİLİĞİ SİSTEMİNİN OPERASYONEL YÜKÜNDEN KURTULURSUNUZ.
  • İŞ ETKİ ANALİZİ SAYESİNDE KRİTİK SUNUCULARINIZDA KESİNTİ YAŞAMAZSINIZ.
  • FAILBACK SÜRECİNİN YÖNETİMİ SİZİN ADINIZA YAPILIR.
  • FAILBACK TEST SÜRECİ SİZİN ADINIZA YAPILIR.
  • TÜM SİSTEMİNİZ PROAKTİF OLARAK İZLENİR.